Boyun Tasması
H Tipi Tasma
Gezdirme Tasması
{{translate.filter}}
{{translate.color}}
{{V1.NAME}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{F.NAME}}
{{translate.price}}
{{translate.filter}}
{{translate.filter}}
Seçilenleri Temizle
Clean
Sıralama seçin
Filtre
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Köpek Tasmaları

Tasma sevimli dostlarımızın güvenliği için son derece önemli bir aksesuardır. Ancak köpeğin fiziki yapısına göre tasma tercihleri değişmektedir. Ayrıca tasmaların üretildiği malzeme de satın alma esnasında tercihleri belirleyen kriterlerin başında gelmektedir. Sevimli dostlarımızın cildini tahriş eden ve tüylerinin kopmasına neden olan tasmalar uzak durulması gereken ürünlerdir.

Tasmalar sevimli dostlarımızın güvenle gezintiye çıkması için gereklidir. Ancak tasmanın güvenli olduğu kadar ergonomik ve rahat olması da beklenir. Öncelikle boyun tasmalarının malzemelerinin yumuşak ve köpeği denetlemeye çakışırken canını yakmayan özellikte olması gerekir. Köpeğin cildinin tahriş olmaması ve tüylerinin kopmaması için kaliteli bir tasma tercih edilmesi önemlidir.

Köpek tasmalarının seçilmesinde bir diğer kriter ise tasmaların işlevleridir. Boyun tasmaları ve göğüs tasmaları olmak üzere iki farklı tasma çeşidi bulmanız mümkündür. Küçük ırklar için sıklıkla göğüs tasmaları tercih edilirken büyük ırklar için boyun tasması kullanımı ağırlıktadır.

Köpek tasmaları alırken nelere dikkat edilmelidir?

Can dostlarımızın güvenliği için tasmalar olmazsa olmaz malzemelerdir. Köpeğinizin eğitim seviyesi ve fiziki yapısına uygun tasma tercihi sayesinde konforlu gezi deneyimleri yaşayabilirsiniz. Köpeğinizin cinsi itibariyle seçeceğiniz tasma kullanım açısından son derece önemlidir. Onun rahat nefes almasını sağlayan ve boyun bölgesine baskı yapmayan özellikte olmalıdır. Köpeklerin tasmayla tanışması yavruyken başlamaktadır. Özellikle bu dönemde boyun tasmaları son derece elverişlidir. Ev ortamında dahi boyu tasmasının çıkarılmaması köpeklerin tasmaya alışmasını kolaylaştıracaktır. Boyun tasmalarının ne çok sıkı ne de hayvanın kafasından çıkacak kadar gevşek olmaması gerekmektedir. Ayrıca kolay takılıp çıkartılması da kullanım açısından rahatlık sağlamaktadır. Lindodogs boyun tasmaları canlı renkleri ve yüksek baskı kalitesi ile köpeğin enerjisini yansıtan aksesuarlardır.

Göğüs tasmaları küçük, orta ve büyük ırk tüm köpekler için tercih edilir. Ancak göğüs tasmasının kullanımı boyun tasması kadar pratik değildir. Bunun yanında köpeklerin kontrolünü sağlamakta son derece etkili tasmalardır. Köpeğin gövdesini tamamen kontrol altına aldığı için daha güvenlidir. Fakat boyun tasmaları gibi devamlı kullanımı tavsiye edilmemektedir. Köpek yatarken ve oyun oynarken hareketlerinin kısıtlanmasına neden olduğu için rahatsız olmaktadır. Bu nedenle ev ortamında boyun tasması, dışarıda gezinti esnasında ise göğüs tasması kullanmak daha uygundur. Lindodogs tasma ile sevimli dostlarımız sizin kontrolünüzde güvenli bir şekilde gezebilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.